"CEE Loc: Międzynarodowe seminarium zorganizowane przez Instytut Gospodarki Przestrzennej”

W dniach 21-22 września 2023 r. odbyło się międzynarodowe seminarium pt. "Local Government Studies in Central and Eastern Europe". Seminarium zorganizował Instytut Gospodarki Przestrzennej we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. W seminarium wzięło udział ponad 50 osób, z czego połowa stanowili goście z zagranicy.

Celem seminarium było zainicjowanie cyklicznych spotkań naukowców prowadzących badania w obszarze samorządu terytorialnego i zarządzania na szczeblu lokalnym. Panele tematyczne obejmowały takie zagadnienia jak: wybory samorządowe, polityka mieszkaniowa, udział kobiet w samorządzie na szczeblu gminnym, współpraca międzygminna, analizy budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz polityka finansowa gmin i style przywództwa lokalnych liderów.

Seminarium stanowiło doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń naukowców z krajów Europy Środkowowschodniej oraz reprezentantów badań w dziedzinie nauk społecznych z Niemiec, Finlandii i Korei.

Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz uczestnikom za udział w tym wyjątkowym seminarium. Wasza aktywna rola sprawiła, że to wydarzenie było niezwykle wartościowe.