Jubileusz 10-lecia Szkoły Policealnej nr 17 we Wrocławiu

W dniu 21 marca br. Szkoła Policealna nr 17 we Wrocławiu świętowała swoje 10- lecie. Podczas uroczystości szkole nadano imię Wojciecha Salwy, wybitnego polskiego florysty z początku i pierwszej połowy XX w.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, przekazał na ręce dyrektora szkoły, mgr. Filipa Marka, sztandar. Gośćmi honorowymi na wydarzeniu były prof. dr hab. Beata Raszka, Dziekan Wydziału oraz dr hab. inż. arch. Renata Gubańska, prof. Uczelni, prodziekan ds. kierunku architektura krajobrazu. Na ręce Dyrektora Szkoły przekazano okolicznościowy adres oraz pamiątkowy obraz, akwarelę - dzieło jednego ze studentów kierunku architektura krajobrazu.

Nasz Wydział z Zespołem Szkół nr 13, w skład którego wchodzi Jubilatka, związany jest porozumieniem o współpracy. Szkoła Policealna nr 17 prowadzi roczne kursy z zakresu florystyki, liczymy więc na udział praktyków w kształceniu naszych studentów, zwłaszcza w przypadku specjalności architektura zieleni we wnętrzach. Sami natomiast zrewanżujemy się zajęciami projektowymi z zakresu architektury krajobrazu i gospodarki przestrzennej.