Pierwsza beneficjentka The Baltic University Programme

W dniach 25-28 marca odbyły się warsztaty dla magistrantów (MTT - Master Thesis Training) w Uppsali, podczas których nasz wydział reprezentowała studentka architektury krajobrazu Pani Julia Gawron. Organizatorem warsztatów był Uniwersytet w Uppsali, pełniący rolę koordynatora międzynarodowej sieci współpracy The Baltic University Programme (BUP).

BUP jest siecią skupiającą uniwersytety państw leżących w zlewisku Morza Bałtyckiego w celu wsparcia badań naukowców na różnych etapach kariery.

Warsztaty polegały na prezentacji prac magisterskich oraz grupowych i indywidualnych konsultacjach w międzynarodowym gronie ekspertów z uniwersytetów, będących członkami programu. Wszystkie prace, pomimo dużej różnorodności, koncentrowały się na tematyce zrównoważonego rozwoju. Poza możliwością dodatkowej konsultacji, szkolenie było okazją do nawiązania kontaktów ze studentami z całego regionu Morza Bałtyckiego.

Jak opisuje P. Julia Gawron: "Udział w warsztatach był dla mnie niezwykle interesującym doświadczeniem. Przede wszystkim umożliwił mi spojrzenie na moją pracę z nowej perspektywy. Oprócz kluczowych konsultacji z tutorami, bardzo cenny okazał się także feedback od innych uczestników. Cieszę się, że miałam możliwość poznania międzynarodowej i interdyscyplinarnej grupy studentów i ekspertów oraz obserwacji funkcjonowania zagranicznej uczelni. Zachęcam wszystkich do udziału w kolejnych wydarzeniach".

Serdecznie dziękujemy Uniwersytetowi w Uppsali oraz wszystkim zaangażowanym w organizację warsztatów za możliwość udziału oraz cenne doświadczenie.