X Międzynarodowy Kongres Tutoringu

W dniach 22-23 września 2023 odbył się X Międzynarodowy Kongres Tutoringu. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Collegium Wratislaviense, a gospodarzem imprezy był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Uczestników kongresu w imieniu naszej uczelni przywitał prof. Tomasz Malczyk, przedstawiając przy okazji doświadczenia naszej kadry w zakresie realizacji zajęć w formie tutoringów dla studentów.

Kongres był okazją do wymiany doświadczeń tutorskich zarówno w formie wykładów prowadzonych przez doświadczonych tutorów jak i warsztatów praktycznych. W wydarzeniu tym wzięła udział kadra naszego Wydziału: mgr Agnieszka Jakóbiak, prof. Jan Kazak, dr Kornelia Kwiecińska, prof. Tomasz Malczyk, dr Magdalena Raftowicz, dr Agnieszka Stacherzak, prof. Szymon Szewrański oraz prof. Katarzyna Tokarczyk-Dorociak. Doświadczenia wyniesione z kongresu stanowić będą inspirację do ciągłego doskonalenia dydaktyki z naszymi studentami.