Zmarła prof. dr hab. inż. Zofia Więckowicz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 30 kwietnia 2024 r. zmarła

zofia_wieckowicz.jpg

Prof. dr hab. inż. Zofia Więckowicz

Ekspert w zakresie gospodarki przestrzennej oraz wyceny nieruchomości, członek wielu organów doradczych na szczeblu rządowym i samorządowym, a także ekspert Sejmowej Komisji Polityki Przestrzennej i Gospodarki Mieszkaniowej w zakresie zagospodarowania przestrzennego, członek Państwowej Rady Gospodarki Przestrzennej, członek Komisji Kwalifikacyjnej ds. uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości, opiekun merytoryczny prac nad „Strategią rozwoju obszarów wiejskich woj. dolnośląskiego”.

Wieloletnia kierownik Katedry Planowania i Urządzania Terenów Wiejskich, założycielka oraz Kierownik Studiów Podyplomowych Wycena nieruchomości, Zarządzanie nieruchomościami oraz Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Prodziekan dla kierunku geodezja i kartografia w latach 1999–2005, ale przede wszystkim zasłużony i wyjątkowo życzliwy dydaktyk i naukowiec, lubiany przez studentów i pracowników.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają
Rektor, Senat, Dziekan oraz cała społeczność
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 10 maja na Cmentarzu Brochowskim przy ul. Brochowskiej we Wrocławiu. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w mszą świętą w kaplicy cmentarnej o godz. 12.00.