Studenci kierunku Architektura krajobrazu nagrodzeni w konkursach na najlepsze prace dyplomowe obronione w roku akademickim 2022-2023

Wanda Ziętek i Mateusz Bartczak zajęli drugie miejsca, w mającym już bardzo długą tradycję, konkursie Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) na najlepsze prace inżynierskie i magisterskie z zakresu architektury krajobrazu.

Praca inżynierska pani Wandy Ziętek, napisana pod kierunkiem dr hab. inż. Roberta Kalbarczyka, profesora uczelni, dotyczyła bardzo ważnego tematu, jakim jest projektowanie środowiska pracy, a jej temat to: Aranżacja wnętrza biurowego firmy „Zone IT” Sp. z o.o. w nurcie „biophilic design”.

Praca magisterska pana Mateusza Bartczaka, przygotowana pod kierunkiem dr inż. arch. Justyny Rubaszek, poświęcona była znaczeniu małych rzek w kształtowaniu struktury przyrodniczej miasta i opracowaniu koncepcji projektowej parku wzdłuż rzeki Kasiny we Wrocławiu jako przykładu rozwoju zielonej infrastruktury z wykorzystaniem potencjału niewielkich cieków.

Praca pana Mateusza Bartczaka została również nagrodzona III nagrodą w XXI edycji konkursu Wrocławska Magnolia, w którym wybierane są prace ważne dla Wrocławia i jego mieszkańców.

Serdecznie gratulujemy Laureatom i Promotorom nagrodzonych prac!

04.07.2024