Informacje o kierunku Architektura krajobrazu

Twoja przyszłość w architekturze krajobrazu zaczyna się na na Wydziale Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu na UPWr!

Twoja wyobraźnia nie ma granic? Jeśli granice, to tylko te wytyczane na planach? A Twoje plany nigdy nie są przypadkowe? Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu nauczymy Cię, jak przekuć Twoje umiejętności w sukces!

Studia przygotują Cię do pracy zawodowej w zakresie projektowym, wykonawczym i opiniodawczym. Zawód architekta krajobrazu to wolny zawód, który opiera się na wiedzy, praktycznych umiejętnościach i doświadczeniu. Po praktykach w biurach projektowych możesz starać się o certyfikat z zakresu konserwacji zieleni zabytkowej lub uprawnienia arborystyczne.

Dlaczego warto studiować architekturę krajobrazu na UPWr?

• Nasi doświadczeni wykładowcy przygotują Cię we wszystkich niezbędnych zagadnieniach związanych z architekturą krajobrazu;
  • Nauczysz się pracy projektowej przy realizacjach kształtujących krajobraz, od parków narodowych po ogrody;
  • Poznasz nie tylko architekturę i budownictwo, ale także sztuki plastyczne – rysunek odręczny, grafikę i rzeźbę;
  • Do wyboru mamy aż dwie specjalności: kształtowanie i ochrona krajobrazu lub architektura zieleni we wnętrzach.

Specjalność: Architektura zieleni we wnętrzach

Co Cię czeka:

• Projektowanie z wykorzystaniem wody we wnętrzach;
  • Tworzenie proekologicznych systemów gospodarowania wodą opadową;
  • Projektowanie mebli i elementów małej architektury;
  • Nauka różnych technik oświetlenia oraz iluminacji obiektów architektonicznych;
  • Możliwość zajmowania się projektami florystycznymi, dekoracjami okolicznościowymi i stylizacją wnętrz oraz organizowanie wystaw i
  • konkursów roślinnych;
  • Projektowanie zielonych ścian, zielonych dachów, ogrodów zimowych oraz zieleni chroniącej obiekty przed zanieczyszczeniami.

Specjalność: Kształtowanie i ochrona krajobrazu

Co Cię czeka:

• Planowanie, projektowanie oraz realizacja przestrzeni takich jak ogrody, parki, skwery i aleje przydrożne;
  • Tworzenie harmonijnego i funkcjonalnego krajobrazu, wywierając znaczący wpływ na otaczającą nas przestrzeń;
  • Ekspertyzy dendrologiczne;
  • Przygotowanie do samodzielnego prowadzenia firmy lub pracy w jednostkach zajmujących się projektowaniem, wykonawstwem i pielęgnacją zieleni;
  • Gotowość do współpracy z urbanistami i planistami przestrzennymi.

Zmieniaj świat z nami! Dołącz do kierunku Architektura Krajobrazu na Wydziale Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i twórz otoczenie, które zachwyci przyszłe pokolenia. Czekamy na Ciebie!