Informacje o kierunku Gospodarka przestrzenna

Studiuj Gospodarkę Przestrzenną na UPWr
                                                               - Kształtuj Przestrzeń i Przyszłość!

Doskonale wiesz, że w życiu każdy potrzebuje przestrzeni? Posiadasz wrodzony dar przekonywania? Rozmowy z Tobą nigdy nie kończą się tylko na planowaniu? Chcesz, aby teoria miała praktyczne zastosowanie? Jeśli tak, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wszystkiego Cię nauczymy!

Wybierając kierunek Gospodarka Przestrzenna na UPWr, zyskasz dostęp do programu kształcenia, który przygotuje Cię do aktywnego i świadomego kształtowania przestrzeni, w której żyjemy. Nasi doświadczeni wykładowcy przekażą Ci wszechstronną wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą Ci stać się specjalistą w dziedzinie gospodarki przestrzennej.

Co oferujemy?

• Wszechstronne kształcenie: Poznasz m.in. zasady projektowania i kształtowania obszarów przyrodniczych i zurbanizowanych, planowania przestrzennego, rewitalizacji miast oraz ekonomii i funduszy unijnych;
  • Zaawansowane narzędzia analityczne: Oferowane kursy uczą stosowania zaawansowanych narzędzi analitycznych w środowisku GIS, zarządzania środowiskiem przyrodniczym i kulturowym oraz stosowania prawa.
  • Praktyczne umiejętności: Nauczysz się zarządzania projektami, tworzenia baz danych o przestrzeni i obiektach oraz analiz społeczno-gospodarczych. Zgromadzona wiedza umożliwi Ci nowoczesne podejście do gospodarki przestrzennej, co pozwoli Ci wpływać na realne kształtowanie polityki przestrzennej samorządów terytorialnych.

Perspektywy zawodowe

Absolwent kierunku Gospodarka Przestrzenna jest przygotowany do pracy w:

• Pracowniach projektowych i planistycznych
  • Firmach konsultingowych
  • Ośrodkach edukacji ekologicznej
  • Urzędach gmin, starostw oraz urzędach marszałkowskich
  • Działach zajmujących się gospodarką przestrzenną, planowaniem przestrzennym, gospodarowaniem nieruchomościami oraz ochroną przyrody

Możesz również otworzyć własną działalność gospodarczą i zajmować się tworzeniem planów zagospodarowania przestrzennego, rewitalizacją obszarów zurbanizowanych czy analizami GIS.

Dlaczego warto studiować GOSPODARKĘ PRZESTRZENNĄ na UPWr?

Studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także praktyczne przygotowanie do kariery zawodowej. Nasze programy kształcenia są zgodne z najnowszymi trendami i badaniami w dziedzinie gospodarki przestrzennej, co gwarantuje, że będziesz na bieżąco z aktualnymi rozwiązaniami i technologiami. Ponadto, UPWr oferuje szerokie możliwości rozwoju osobistego i zawodowego poprzez udział w praktykach, warsztatach i projektach badawczych.

Jeśli marzysz o przyszłości, w której będziesz aktywnie kształtować przestrzeń i wpływać na rozwój regionów i miast, studia na kierunku Gospodarka Przestrzenna na UPWr są dla Ciebie idealnym wyborem! Nie zamykaj się na swoje pomysły. Wybierz kierunek GOSPODARKA PRZESTRZENNA i otwórz się na nowe możliwości!

Dołącz do studentów gospodarki przestrzennej i odkryj, jak zrównoważony rozwój miast i obszarów wiejskich może stać się rzeczywistością dzięki Twoim interdyscyplinarnym umiejętnościom.