Wyjazd studyjny uczestników kursów Zielona architektura oraz Współczesna Architektura Krajobrazu

5 czerwca 2024 r. studenci architektury krajobrazu i studenci z programu Erasmus, w ramach kursów Zielona architektura/ Green Architecture oraz Współczesna Architektura Krajobrazu/ Contemporary Landscape Architecture, wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Warszawy.

Studenci zwiedzali nagrodzony w prestiżowych konkursach Kampus Biurowy Forest, po którym zostali oprowadzeni przez p. Roberta Nowickiego, architekta krajobrazu i szefa grupy URBANDESIGN.PL oraz architektkę krajobrazu, p. Patrycję Janus - autorów projektu przestrzeni publicznych w tym kompleksie (m.in. dziedzińca, zielonego dachu i zieleni w holu).

Studenci oglądali również zielone dachy na następujących budynkach: Biblioteka UW, Centrum Nauki Kopernik, Bulwary Wiślane oraz Osiedle Mieszkaniowe Mokotów Park przy ul. Bernardyńskiej, z modelowo zaprojektowanym systemem gospodarowania wodami opadowymi. Po osiedlu studentów oprowadziła projektantka oraz specjalistka pielęgnacji takich obiektów, p. Anna Zawitkowska, architektka krajobrazu z firmy Hydroidea. Wejście na teren inwestycji było możliwe dzięki uprzejmości p. Joanny Klimkowskiej, administratora osiedla.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu. Zorganizowały go dr inż. arch. Justyna Rubaszek oraz dr inż. Ewa Walter, a prowadzącymi zajęcia w terenie były dr inż. arch. Justyna Rubaszek, dr inż. Ewa Walter oraz dr Kornelia Kwiecińska.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy projektantom URBANDESIGN.PL i Hydroidea za możliwość oprowadzenia po obiektach i chęć podzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem projektowym!